SN75ALS085DWG4
ZhongHao Industry Limited
Contact Now
SN75ALS085DWG4
Product Category : Drivers, Receivers, Transceivers IC
Type : Transceiver
Part Status : Not For New Designs
Supplier Device Package : 24-SOIC
Package / Case : 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Duplex : -
Packaging : Tube
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Receiver Hysteresis : -
Series : -
Mounting Type : Surface Mount
Number of Drivers/Receivers : 43133
Manufacturer : Texas instruments
Protocol : AUI
Voltage - Supply : 4.75 V ~ 5.25 V